Nowe wydanie Uroda i Medycyna od połowy grudnia w najlepszych salonach prasowych i gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. I to w dwóch wersjach! Regulacje prawne dotyczące reklamy wyrobów medycznych podzieliły rynek na tzw. profesjonalistów i laików. Reklamy i informacje dotyczące wyrobów medycznych dla profesjonalistów mogą być kierowane tylko do nich. Dlatego powstała Uroda i Medycyna w Praktyce – pismo dostępne tylko w gabinetach i prenumeracie zamkniętej.
Ale dla wszystkich osób zainteresowanych medycyną anti-aging i estetyczną mamy tradycyjne wydanie Urody i Medycyny, dostępne w salonach prasowych w całym kraju. Zapraszamy do lektury!
Jak większe jest szczęście być zdrowym niż bogatym, tak mniejszym jest nieszczęściem ubóstwo niż choroba.
Sokrates
Myśl greckiego filozofa wydaje się oczywista. Jednak na co dzień zdajemy się o niej nie pamiętać. Wszak dopóki nie mamy problemów ze zdrowiem koncentrujemy się na innych aspektach życia.
Ta sama zasada obowiązuje w kontekście zabiegów estetycznych. Poszukujemy sposobów poprawy wyglądu aby poprawić jakość swego życia – poczuć się pewniej, mieć lepsze relacje z otoczeniem. I wszystko dobrze, jeśli sprawy toczą się po naszej myśli. Co jednak w sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak?
Od lat zwracamy uwagę na kwestie bezpieczeństwa zabiegów estetycznych, na które przecież decydujemy się z własnej woli i za które płacimy własnymi pieniędzmi. W tych warunkach zwykłą głupotą jest nie patrzeć na to co, komu i w jakich warunkach pozwalamy zrobić ze swoim ciałem. Bo musimy pamiętać, że decydując się na ingerencję w skórę i tkanki podskórne, tak naprawdę ingerujemy w cały swój organizm. Dobrzy lekarze wiedzą, że nawet jeśli zabieg został wykonany na zdrowej skórze, może wystąpić wiele powikłań spowodowanych zaburzeniami ogólnoustrojowymi. Dlatego tak ważne jest by rozumieć co wiąże się z wykonaniem danego zabiegu i mieć zaufanie do osoby, która go wykonuje.
A zdrowie psychiczne? Specjaliści coraz częściej spotykają się z zaburzeniami psychicznymi wywołanymi problemami z percepcją własnego ciała. Nasza naturalna, atawistyczna wręcz, chęć podobania się innym, tak ważna z punktu widzenia poczucia szczęścia i życiowego powodzenia, czasem wiedzie nas na manowce, podsuwa pomysły, które szkodzą, a nie pomagają. Jeśli przekroczymy granice samokontroli w tej dziedzinie niezbędna może okazać się pomoc specjalistów. Nie bójmy się o nią prosić, bo szkody psychiczne bywają czasem bardziej dotkliwe niż rany fizyczne, które zazwyczaj łatwiej się goją.
I wreszcie sprawy obiektywne, niezależne od naszej woli i podejmowanych działań. Czasem, może przy okazji świąt, lub na progu nowego roku, szersze spojrzenie na otaczający nas świat, w całym jego skomplikowaniu i brutalności, pozwala przywrócić właściwe proporcje naszym pragnieniom i działaniom. Refleksja, że tuż obok, albo trochę dalej, toczy się życie, jakiego nie chcielibyśmy mieć, pozwala docenić to, co mamy. I na tym fundamencie budować swoją dobrą przyszłość…
Najnowszy numer Uroda i Medycyna od połowy grudnia dostępny jest w salonach prasowych w całej Polsce (Empik, Inmedio i in.), a także w prenumeracie.
Wersja elektroniczna tutaj: https://tinyurl.com/529btnxu
W numerze m.in.:
• Prof. Michał Lew-Starowicz: Czy seks rządzi naszym życiem?
• Dr Piotr Niedziałkowski: Bezpieczeństwo zabiegowe zależy od nas
• 7 sprawdzonych sposobów na odporność
• Zimowe zabiegi kosmetologiczne
A także:
• Czy zabiegi estetyczne są dla młodych?
• Odbudowa kolagenu po 30.
• Nowy trend: modelowanie żuchwy
• Lip Lift – sposób poprawy proporcji twarzy
Uroda i Medycyna w Praktyce adresowana jest do lekarzy i praktyków medycyny anti-aging i estetycznej. Najnowsze wydanie dostępne w prenumeracie, a także podczas Zimowego Kongresu Medycyny Estetycznej – Face&Body Winter Forum w Zakopanem. Kongres odbędzie się w dniach 13-15 grudnia 2024 roku w Hotelu Nosalowy Dwór. .
Prenumeratę obu wydań można zamówić tutaj: https://uroda-medycyna.pl/prenumerata/