Uroda i Medycyna na lato

Uroda i Medycyna 2/24
Kolejne wydanie Uroda i Medycyna jest dostępne w najlepszych salonach prasowych i gabinetach medycyny estetycznej w całej Polsce. I to w dwóch wersjach! Regulacje prawne dotyczące reklamy wyrobów medycznych podzieliły rynek na tzw. profesjonalistów i laików. Reklamy i informacje dotyczące wyrobów medycznych dla profesjonalistów mogą być kierowane tylko do nich. Dlatego powstała Uroda i Medycyna w Praktyce – pismo dostępne tylko w gabinetach i prenumeracie zamkniętej.
Ale dla wszystkich osób zainteresowanych medycyną anti-aging i estetyczną mamy tradycyjne wydanie Urody i Medycyny, dostępne w salonach prasowych. Zapraszamy do lektury!

Dobry pacjent to taki, który natrafiwszy na dobrego lekarza, trwa przy nim dopóty, dopóki nie umrze.
Oliver Wendell Holmes
Holmes był amerykańskim pisarzem, ale też lekarzem, wiedział więc co mówi. Przeżył niemal cały XIX wiek, co dowodzi, że długowieczność nie jest wynalazkiem naszych czasów.
Przeczytawszy jego sentencję lekko ją strawestowałem i pomyślałem, że chciałbym znaleźć takiego lekarza medycyny estetycznej przy którym warto byłoby zostać do końca życia. Szczerze mówiąc, spotykam ich na swej drodze zawodowej coraz częściej, co jest dobrym prognostykiem dla kierunku w którym zmierza estetyka medyczna. Ale po kolei.
Po kilkunastu latach dynamicznego rozwoju technologii i możliwości „odmładzania”, żyjemy dziś w przekonaniu, że lepszy wygląd, a zatem – lepsze życie, czeka na nas tuż za rogiem. Nauka, technologie i biznes napędzają nasze marzenia o długim życiu w zdrowiu i młodym wyglądzie. Tradycyjne porady typu: mniej jedz i ruszaj się!, uzupełniane są przez coraz bardziej wysublimowane analizy procesu starzenia, zalecenia dotyczące uzupełniania niedoborów mikroelementów, hormonów i wszelakich substancji niezbędnych do życia.
Media zalewają nas wiadomościami o kolejnych odkryciach sugerujących pożądane zachowania (często sprzecznych), firmy – ofertami preparatów i urządzeń gwarantujących cudowny wygląd, a co za tym idzie – poczucie szczęścia. Opisy zabiegów estetycznych zawierają wiele określeń zaczynających się od naj, jedyny, wyjątkowy. Sami lekarze przyznają, że w tym koktajlu rzetelnej wiedzy i marketingowych chwytów coraz trudniej jest wyłapać informacje na których można się bezpiecznie oprzeć.
Zabiegi, nawet te związane z poważnymi ingerencjami w nasze ciało, stały się tak powszechne, że wręcz trywialne. Jak skrócenie włosów czy obcięcie paznokci. Social media pełne są propozycji zmiany kształtu ust i całej twarzy, odmładzania w garażowych warunkach, bez gwarancji profesjonalizmu i bezpieczeństwa.
Dlatego, jeśli poważnie i odpowiedzialnie myślimy o swojej przyszłości (zarówno zdrowotnej, jak i dotyczącej wyglądu), warto krytycznie rozglądać się wokół i szukać eksperta, któremu można zaufać. Jak znajdziemy dobrego lekarza, trzymajmy się go jak najdłużej. Także dlatego, że odpowiedzialny doktor od estetyki, jeśli będzie wiedział o nas trochę więcej niż wynika z pobieżnej rozmowy, będzie mógł doradzić także w innych, dotyczących spowalniania starzenia (w różnych aspektach!) sprawach.
Uroda i Medycyna 2/24 Spis treści
Najnowszy numer Uroda i Medycyna dostępny jest w salonach prasowych w całej Polsce (Empik, Inmedio i in.), a także w prenumeracie.
W numerze m.in.:
• Naucz się dobrze odpoczywać
• Przed i po spotkaniu ze słońcem
• Pielęgnacja skóry w okresie menopauzy
A także:
• Grażyna Brodzińska: Czy można powstrzymać czas?
• Stres, hormony, dieta – jak szkodzimy skórze
• Blefaroplastyka – kiedy i dla kogo?
• Dekalog Pacjenta Medycyny Estetycznej
Uroda i Medycyna w Praktyce 2/24
Uroda i Medycyna w Praktyce adresowana jest do lekarzy i praktyków medycyny anti-aging i estetycznej. Najnowsze wydanie miało premierę podczas V Innowacyjnej Akademii Dermatologii Estetycznej (iADE) w Sopocie.
Prenumeratę obu wydań można zamówić tutaj: https://uroda-medycyna.pl/prenumerata/ 
Uroda i Medycyna w Praktyce 2/24 Spis treści