Tips & Tricks. Konferencja Off Label Experts

Konferencja Off Label Experts

Pod hasłem: Praktycy Praktykom, OFF LABEL zaprasza na I Naukową Konferencję Off Label Experts, w dniach 6-8.10.2023, w Warszawie. To wydarzenie dla lekarzy medycyny estetycznej jakiego jeszcze nie było! Konferencja będzie okazją do wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji w dziedzinie medycyny estetycznej ze znakomitymi ekspertami. Co znajdzie się w programie?

Piątek – Friday Open Day

Friday Open Day przeznaczony jest nie tylko dla lekarzy, ale również dla właścicieli i managerów klinik, by zapewnić możliwość wymiany doświadczeń wszystkim, którzy na co dzień związani są z medycyną estetyczną.

W tym dniu nie zabraknie oczywiście naukowych paneli.
Podczas panelu „ABC medycyny estetycznej” specjaliści w usystematyzowany sposób przedstawią najczęściej zgłaszane przez pacjentów problemy wraz z gotowymi rozwiązaniami zabiegowymi.
Dla lekarzy, którzy zaczynają swoją przygodę z medyną estetyczną ważne jest skategoryzowanie najczęściej stosowanych produktów, takich jak neuromodulatory, wypełniacze, stymulatory tkankowe, urządzenia wysokoenergetyczne, pod kątem podstawowych różnic, właściwości i wskazań
do zastosowania.

Pierwsze wkłucie, pierwszy zabieg laserowy, na jakie produkty się zdecydować, jak przygotować swoją ofertę, jakie pułapki i niespodzianki mogą spotkać młodego adepta medycyny estetycznej…
Te wątpliwości z pewnością rozwieje panel „Młodzi Młodym” przygotowany i poprowadzony przez młodych lekarzy, skierowany do debiutantów, którzy chcą profesjonalnie zajmować się medycyną estetyczną.

W sytuacji zmieniających się regulacji prawnych i niestabilności rynkowej wiele osób szuka fachowych porad z zakresu prawa oraz praktycznych rozwiązań, które można wdrożyć w swojej działalności. „Prawo, przedsiębiorczość i inwestowanie w branży medycyny estetycznej” – to panel, przygotowany przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego, w trakcie którego zostaną przedstawione najbardziej pilne zagadnienia prawne i ekonomiczne istotne dla tej branży.

W piątek będzie również szansa na wysłuchanie interdyscyplinarnej debaty ekspertów z dziedziny chirurgii plastycznej, dermatologii, medycyny estetycznej i stomatologii oraz pogłębienie swojej wiedzy o neuromodulatorach tkankowych.

Off label kongres

Sobota i niedziela

Sobota i niedziela to sesje stricte naukowe, kontynuujące formułę spotkań wypracowaną przez Off Label Experts.

Jej podstawowe założenie stanowi otwarta dyskusja i wymiana poglądów, bazująca na długoletnim doświadczeniu ekspertów. Eksperci Off Label nie unikają merytorycznych sporów i trudnych pytań. Z jednej strony nieustannie doskonalą swoje umiejętności, aktywnie angażując się weryfikację i rozpowszechnianie najnowszych trendów stosowanych w medycynie estetycznej i funkcjonalnej. Z drugiej strony chętnie dzielą się wiedzą praktyczną, którą trudno znaleźć w książkach oraz autorskimi technikami zabiegowymi. 

Medycyna regeneracyjna to kierunek, który rozwija się najszybciej. W trakcie konferencji omówione będą więc możliwości, jakie otwiera ta gałąź medycyny i dominujące w niej tendencje.

Na rynku pojawia się coraz więcej metod, produktów i urządzeń skutecznych w leczeniu defektów
i poprawie estetyki ciała. Podczas sesji Total Body Condition eksperci przyjrzą się trendom, którym ulegają pacjenci, takim jak np. „brazylijskie pośladki” i odpowiedzą na pytania jakie wybrać metody, techniki zabiegowe i jak je wykonać?

Niezwykle ciekawie zapowiada się sesja „Medycyna estetyczna okiem stomatologa,” podczas której omówiony zostanie m.in. wpływ leczenia ortodontycznego na estetykę twarzy oraz powikłania na styku estetyki i stomatologii.

Medycyna estetyczna zawsze podąża za oczekiwaniami pacjentów i nowymi zjawiskami społecznymi stąd na konferencji aktualny bardzo temat  „Tożsamość płciowa i możliwości współczesnej medycyny”. W tej sesji specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, psychiatrii, endokrynologii, psychoterapii, medycyny estetycznej, skoncentrują się na problemach pacjentów szukających pomocy w dążeniu do osiągnięcia wyglądu zgodnego z własną identyfikacją płciową.

Nie zabraknie również paneli związanych z toksyną botulinową, korekcją okolic ust oraz sesji poświęconej skutecznym procedurom estetycznym dla kobiet po 40 r.ż. Eksperci podejmą też temat związków ginekologii z medycyną estetyczną.

Tips & Tricks. Praktycy Praktykom

Kiedy? 6-8.10.2023 – I Naukowa Konferencja Off Label Experts
Gdzie? Double Tree by Hilton Hotel, Warszawa, ul. Skalnicowa 21
      

Więcej informacji o konferencji na stronie: www.konferencjaofflabel.co

Źródło: materiały prasowe
Ta strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej o korzystaniu z plików cookies przez nasz serwis, kliknij w przycisk "WIĘCEJ".