Od Excellence do Perfection – Trzecia rewolucja w liftingu nićmi

Aptos

Kolejna, III generacja nici Aptos – z kwasem hialuronowym, do jednoczesnego liftingu i odmładzania tkanek.

Nici liftingujące to popularna metoda korekcji opadających tkanek, tworzących nieestetyczne zmarszczki, fałdy i bruzdy, zarówno na twarzy, jak i ciele. Celem tego zabiegu, jest przemieszczenie tkanek w ich pierwotne położenie, co pozwala przywrócić naturalny, młodzieńczy wygląd. To małoinwazyjna procedura, nie wymagająca chirurgicznych cięć, wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

“Because beauty is our duty…”

Nie każdy wie jednak, kto był twórcą tej metody i jak potoczyła się historia jej rozwoju.
Początki stosowania nici liftingujących sięgają 1996 r. kiedy to gruziński chirurg plastyk, dr Marlen Sulamanidze, opracował nić zaopatrzoną w wypustki, wprowadzaną pod skórę w małym punkcie wkłucia, zdolną przeciwdziałać postępującemu z wiekiem opadaniu tkanek. Stąd nazwa nici: APTOS – od greckich słów anti ptosis (przeciwko opadaniu). Ten wynalazek stanowił absolutną rewolucję w procedurach liftingu twarzy.

Pierwsze nici i metody Aptos służyły głównie uproszczeniu zabiegów chirurgicznych. Od 2000 r. chirurdzy mogli już korzystać z kolejnych generacji nici Aptos, służących do unoszenia tkanek miękkich twarzy. II generacja to przede wszystkim zmiana kształtu i ułożenia wypustów na nici, a także narzędzi do ich implantacji, tak aby umożliwić ich dowolny przebiegu pod skórą, co pozwala stabilnie utrzymać tkanki w oczekiwanym położeniu. Zmiany te znacząco wpłynęły na skuteczność zabiegową, długotrwały efekt oraz umożliwiły indywidualne podejście do potrzeb pacjentów.

Kolejna generacja nici, wiązała się także z dodatkowym wprowadzeniem nici rozpuszczalnych, na bazie kwasu polimlekowego i kaprolaktonu – dwóch stymulatorów tkankowych, co wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko chirurgów, ale również dermatologów. Docenili oni nie tylko sam efekt liftingu, ale także stymulację przebudowy skóry, jej naprawę, czyli działanie przeciwstarzeniowe.

Rok 2012 stał się punktem zwrotnym dla Aptos i nici liftingujących. Wraz z wprowadzeniem linii nici Excellence, Aptos przekroczył granice chirurgii plastycznej i zbliżył się do dermatologii. Metoda Excellence ułatwiła pracę specjalistów medycyny estetycznej w zakresie unoszenia tkanek miękkich i korekcji fałdów skórnych, a także dawała możliwość odmłodzenia skóry w perspektywie czasu. W rzeczywistości Aptos Excellence Visage stał się najlepszym i unikatowym produktem do liftingu nićmi. W Polsce w roku 2013 został uznany za najlepszy produkt do nieinwazyjnego liftingu twarzy i nagrodzony prestiżową nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej.

Nici III generacji to kolejna rewolucja. Do najlepszej na świecie, biowchłanialnej nici Excellence, która posiada unikalny kierunek wypustów, gwarantujący mocny i stabilny lifting tkanek miękkich, a także materiał wykonany z dwóch stymulatorów tkankowych: kwasu polimlekowego i kaprolaktonu, dołożono kwas hialuronowy, tworząc tym samym nić liftingującą Aptos P(LACL)HA.

APTOS

Zalety nowej generacji nici Aptos

– natychmiastowy i stabilny efekt liftingu, dzięki unikalnemu systemowi wypustów, utrzymujących tkanki w oczekiwanym położeniu;
– silne natychmiastowe działanie odmładzające, dzięki obecności kwasu hialuronowego, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz poprawia nawodnienie tkanek;
– poprawa jakości i gęstości skóry oraz przebudowa jej struktury po 2 miesiącach od zabiegu, na skutek aktywacji kwasu polimlekowego z kaprolaktonem – dwóch stymulatorów tkankowych;
– minimalna inwazyjność zabiegu, dzięki wprowadzaniu nici pod skórę za pomocą łagodnej, zaokrąglonej kaniuli, poprzez pojedynczy punkt wkłucia, bez traumatyzacji tkanek;
– krótki okres rekonwalescencji pozabiegowej – w związku z minimalną inwazyjnością zabiegu oraz dodatkowym działaniem przeciwzapalnym kwasu hialuronowego i zmniejszonej produkcji tkanki włóknistej;
– zaawansowana technologia – unikalny kształt i gęste ułożenie wypustów (po 4 szt na każdym cm nici), gwarantujący doskonałe zamocowanie w tkankach; możliwość tworzenia pojedynczych podskórnych linii, a także długich trakcji zapętlających tkanki na kształt litery Z;
– szeroki zakres możliwości zabiegowych – przeznaczenie dla różnych obszarów twarzy, w celu liftingu lub tworzenia objętości, poprzez repozycję tkanek miękkich. Wspaniałe nowe metody zabiegowe do korekcji owalu – Visage Oval oraz „Z” Lifting;
– prostota iniekcji – każda nić jest fabrycznie wprowadzona do kaniuli i gotowa do iniekcji, wraz z kaniulą do znieczulenia oraz igłą do wykonania punktu wprowadzenia nici.

Gwarancja skuteczności

Aptos posiada ponad 20. letnie doświadczenie w produkcji i implantacji nici. Ale choć dotychczas wykonano na świecie ponad 2 miliony zabiegów Aptos, przed wprowadzeniem nowych rozwiązań zawsze wykonywane są kolejne badania i weryfikacja ich skuteczności.

Nowe nici Aptos Excellence Visage HA, przed wprowadzeniem na rynek, zostały poddane ponad dwuipółrocznej fazie testów na grupie ponad 100 pacjentów. Potwierdzają one nie tylko natychmiastowy efekt liftingu tkanek, ale także znaczną poprawę tekstury skóry wkrótce po zabiegu. Ważnym aspektem jest także skrócony okres rekonwalescencji.

Szczegóły badań klinicznych zostaną przedstawione przez współtwórcę metod Aptos, doktora George Sulamanidze, podczas polskiej premiery Visage HA, na XVIII Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, pod koniec września, w Warszawie.

Ta strona używa plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej o korzystaniu z plików cookies przez nasz serwis, kliknij w przycisk "WIĘCEJ".